НЕ ВІДІБРАЛИ, ТАК ХОЧ СПАЛИМО

Ця історія почалася у 2005 році. В будинку на 6 квартир тільки у трьох проживають люди. В четвертій квартирі ніхто не живе. В останніх двох розташувалися підприємці – стоматологічний кабінет і судово-технічна експертиза. Ці двоє отруїли життя інваліду ІІ групи, жінці похилого віку. Справа в тім, що Кібалко Л.С. проживає на першому поверсі, в квартирі № 5. Над її квартирою, на другому поверсі підприємець Лупа С.І. розташував стоматологічний кабінет з усіма його принадами у вигляді стогону пацієнтів, гудіння бормашини, вібрація іншої апаратури, робота УВЧ і, нарешті, для повного комплекту – рентгенапарат. І все це без жодних дозволів. Тільки коли інвалід Кібалко почала бити в усі дзвони, що неможливо жити в таких умовах, підприємець Лупа С.І. отримав у міській раді усі дозволи. Тільки одна неув’язка –  дозволи видані незаконно. Прийшлося Кібалко Л.С. оскаржувати їх у суді. І, диво, через п’ять років з початку процесу вона виграє адміністративний позов у судах як першої, так і апеляційної інстанції. Здавалося б, радуватися треба, так ні! Для того, щоб заборонити роботу стоматологічного кабінету, який тепер працює без дозволу, потрібно крім адміністративного, подавати ще й цивільний позов. Процес тягнувся ще два роки. Для цивільного правосуддя рішення адміністративного суду не є доказом незаконності роботи стоматологічного кабінету, і тому суд виніс свій вердикт: кабінет функціонує законно, прав інваліда ніхто не порушує. Стоматолог-підприємець лікує, інвалід плаче.


Та це тільки частина історії. Другий підприємець, Сисак П.Д., що також розташував свій офіс на другому поверсі, вирішив, що замало йому місця для офісу в квартирі, і вирішив добудувати до 35-метрової квартири добудову метрів так зі 120. Кого пече, що добудова повністю закриє вікна якраз тих трьох квартир, в яких люди проживають! Мало того, він вирішив відібрати у інваліда Кібалко Л.С. гараж, власноруч нею з чоловіком збудований ще в 1974 році за усіма необхідними дозволами. Чоловік помер, право власності на гараж з різних причин не встигли оформити. З 2006 року тричі Кібалко в судах першої інстанції підтверджували право власності на гараж, і тричі міська рада за допомогою підприємця Сисака П.Д. скасовували ці рішення в апеляційній інстанції. Судові процеси потребували неабияких витрат, Кібалко позичила гроші у Б.          І коли в черговий раз суд підтвердив Кібалко Л.С. право власності на гараж, довелося віддати його за борги. Про це не знав підприємець Сисак П.Д., адже Б. дозволила користуватися гаражем доньці Кібалко Л.С. Шкроб О.В. з домовленістю про звільнення гаражу за першою вимогою. Кібалко з Шкроб збирали кошти в надії викупити багатостраждальний гараж.


Тим часом виконком Голопристанської міської ради подав до суду позовну заяву на Кібалко Л.С. з вимогою звільнити земельну ділянку шляхом знесення будівлі гаражу на користь, кого б ви думали? Правильно, на користь підприємця Сисака П.Д., який на цьому місці хоче збудувати інший, двоповерховий гараж. Цей суд вже тягнеться з 2007 року, і кінця-краю йому не видно. А будівельні матеріали Сисак вже завіз, а вже закладений фундамент добудови, а гараж стоїть, як скалка в оці.


І тут трапляється диво! 02 серпня 2011 року о 23-00 гараж спалахнув. Поки приїхали пожежники, від гаража залишилися тільки стіни й ворота, але ж вистояв! А в гаражі згоріло майно Шкроб О.В. на суму близько 6 тисяч гривень! Здавалося б, сума начебто і невелика, та це тільки якщо міряти в масштабах підприємців, а для простого вчителя і матері-інваліда, ця сума вельми значна. Та й відновлення гаражу потребує дуже значних коштів. Проте міліція відмовила в порушенні кримінальної справи, хоча і підозрюваний є, і мотив у нього більш ніж серйозний, і спосіб знищення майна суспільно небезпечний. Але ж, приймаючи новий Податковий кодекс, наші слуги народу про нас попіклувалися. Відповідно до п. 5 підрозділу 1 розділу ХХ Прикінцевих положень Податкового кодексу України, неоподаткований мінімум доходів громадян в разі його застосування у рамках кримінального законодавства під час кваліфікації злочинів встановлюється на рівні податкової соціальної пільги. Якщо перевести на людську мову, це означає, що кримінальну справу по факту підпалу порушать, якщо збитки становлять не менше 70 тисяч гривень. Так що злочинці можуть радіти – не всяка спалена квартира набере 70 тисяч збитків у разі підпалу, а про гараж і говорити годі!


Така невесела історія багатостраждального гаражу. І кінця-краю цій історії не видно. Хоча віриться, що вистоїть наш гараж, і ще настануть кращі часи у Кібалко Л.С., і перестане міська влада знущатися над немічними на догоду підприємцям, які будують свій бізнес на майні, яке відібрали в інвалідів і знедолених.


 


P.S. Беспредел Голопристанского исполкома во главе с мэром города Негра А.П. продолжается.


 Сысак П.Д. и Лупа С.И., жители 6-квартирного дома по ул. 1-Мая, 3 под руководством Негра А.П. сотворили ОСББ из двух квартир этого дома, но Голопристанский суд признал его недействительным.


Также Негра А.П. и исполком решают незаконно сносить скверы в курортном городе Голая Пристань и уничтожить деревья, принадлежащие громаде города, т.е. каждому из нас.


Скоро по решению исполкома под чутким руководством Негра А.П. нам, гражданам города, для того, чтобы дышать, нужно будет спрашивать разрешение мэра города и его карманного исполкома. А где же права гражданина Украины?  Перед Законом все равны и нарушать его никто не имеет права!


 


Закрити