Статут МТПЛ
СТАТУТ
ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
«МІЖНАРОДНЕ ТОВАРИСТВО ПРАВ ЛЮДИНИ – УКРАЇНСЬКА СЕКЦІЯ»
(Нова редакція)
1. Загальні положення.
1.1. ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «МІЖНАРОДНЕ ТОВАРИСТВО ПРАВ ЛЮДИНИ – УКРАЇНСЬКА СЕКЦІЯ» (далі - Організація) є громадською організацією, яка об’єднує громадян на основі спільності, являє собою громадську організацію, яка об'єднує на засадах добровільності фізичних осіб- громадян України,іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законнихпідставах, для реалізації завдань, передбачених цим Статутом.
1.2. Повне найменування Організації – ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «МІЖНАРОДНЕ ТОВАРИСТВО ПРАВ ЛЮДИНИ – УКРАЇНСЬКА СЕКЦІЯ».
1.3. Скорочене найменування – «МТПЛ-УС».
1.4. Організаційно-правова форма: громадська організація.
1.5. Організація керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про громадські об’єднання», іншими нормативно-правовими актами чинного законодавства України, нормами міжнародного права, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також цим Статутом (далі – Статут).
1.6. Діяльність Організації поширюється на територію України.
1.7.Організаціяутворена i дієна принципах: добровiльностi, самоврядності, вільного виборутериторії діяльності, рівності перед законом, відсутності майнового інтересу у членів Організації, прозорості, відкритості та публічності.
1.8. Організація є самостійною, недержавною, некомерційною, неприбутковою громадською організацією, основною метою якої не є одержання прибутку.
1.9. Організація, згідно законодавства України, маючи статус юридичної особи, є учасником цивільно-правових відносин, має право від свого імені укладати угоди (правочини), набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем у суді, мати у власності кошти та інше майно, має рахунки в установах банків у національній та іноземній валюті, печатку українською мовою, бланки i штампи зі своїми реквізитами, має свою символіку, зразки якої затверджуються Правлінням Організації та реєструються у встановленомуКабінетом Міністрів України порядку.
1.10. Місцезнаходження Організації: 01024, Україна, м. Київ, вул. Лютеранська, буд. 28 літ. А, оф. 7.
2. Мета та завдання Організації.
2.1 Основною метою Організації є об'єднання зусиль для здійснення та захисту невід’ємних людських прав і свобод своїх членів, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, освітніх, наукових, екологічних, та інших інтересів.
2.1.1 Організація підтримує ідеї терпимості (толерантності) в національних, культурних та інших сферах суспільної діяльності, пропагує порозумінняміж народами
2.2 Діяльність Організації базується на моральних i правових засадах, які викладені, зокрема, в таких міжнародних документах:
· Загальна декларація прав людини. Прийнята Організацією Об'єднаних Націй 10 грудня 1948 року;
· Міжнародний пакт про громадянські i політичні права від 19 грудня 1966 року;
· Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права від 16 грудня 1966 року;
· Європейська Конвенція з охорони прав людини i фундаментальних свобод вiд 4 листопада 1950 року;
· Заключний акт Наради з безпеки i співробітництва у Європi, який підписано в Гельсінкі 1 серпня 1975 року;
· Підсумковий документ Віденської зустрічі 1986 року представників держав-учасників наради з безпеки i співробітництва у Європі.
2.3 Організація співпрацює та надає допомогу лише тим особам та громадським об’єднанням, якi у своїй правозахисній діяльності відмовляються вiд застосування насильства, закликів до застосування насильства або пропаганди тоталітарних форм влади.
2.4 Організація ставить перед собою такі завдання:
· захист прав дітей та молоді, що опинились у важких соціальних умовах;
· захист невід’ємних прав військовослужбовців та їх сімей;
· гуманітарна допомога соціально уразливим верствам населення України, що постраждали від збройних конфліктів;
· участь у мiжнародних акціях щодо захисту прав людини, пропагування цілей та завдань Міжнародного Гуманітарного Права (МГП) під час збройних конфліктів в Україні. Допомога в діяльності Міжнародного Червоного Хреста (МЧХ).
· надання практичної юридично - правової допомоги громадянам. Представництво інтересів громадян України, іноземців, осіб без громадянства в судах, поліції, прокуратурі, в установах, організаціях, підприємствах всіх форм власності згідно законодавства України;
· сприяння гуманізації умов ізоляції засуджених в установах пенітенціарної служби та в місцях тримання під вартою. Сприяння втіленню Закону України «Про пробацію» в практику;
· захист політичних права громадян, зокрема, під час виборів та референдумів шляхом спостереження за виборчим процесом. Ініціювання введення в Україні електронного голосування;
· захист прав громадян на здійснення місцевого самоврядування та усталеного розвитку громад;