А судді хто?

Шановні друзі по Співтовариству МТПЛ-УС, читачі нашого Сайту www.igfm.org.ua!

  Цією публікацією ми відновлюємо нашу сторінку «Запрошуємо до дискусії».

  Спочатку трохи інформації. У липні 2019 року Українська та Німецька Секції МТПЛ, згідно  офіційної «Угоди про співробітництво», розпочали реалізацію німецько - українського проекту  «Зміцнення верховенства права в Україні». Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку ФРН.

  Назва Проекту має загальний характер, а конкретно передбачає аналіз діяльності в Україні судової гілки влади шляхом моніторингу  - особистої присутності виконавців Проекту на судових засіданнях з аудіо- та відео - їх фіксацією. Надалі передбачається аналіз судових процесів щодо виконання вимог національного та міжнародного законодавства на реалізацію правового суду.

   Декілька організаційних моментів.

  Проект  буде реалізовано протягом двох років у шести областях  України. Перелік областей та данні для зв’язку з регіональними виконавцями див.  на нашому Сайті ближчим часом. Відповідальні за виконання Проекту від України - Голова Правління МТПЛ-УС А.О.Сухоруков та Керівник проекту - А.Ф.Алєксєєв. (Тел. та ел. адресу див. на Сайті ). Про можливу участь членів МТПЛ-УС у проектних заходах треба конкретно домовлятися з керівництвом Проекту в Україні. Може йтися лише про волонтерську підтримку  проектних завдань. Всі шість «штатних одиниць» у регіонах заздалегідь відібрані і призначені Керівником проекту.

  Висловлюємо надію,  що на нашому Сайті розгорнеться корисна, цікава дискусія з тематики Проекту. У чотирьох регіонах (Київ, Житомир, Львів та Запоріжжя) вже відбулися Робочі наради, щодо питань конкретної реалізації Проекту.

Дати і міста наступних проектних заходів:       

21.09.2019 - Харків,

22.09.2019 - Полтава.  

Запрошені Учасники Нарад -  судді, адвокати, нові політики, представники фахових громадських організацій, преса - обговорювали багато аспектів аналізу судових процесів. За наявності певних попередніх результатів з тематики Проекту,  члени МТПЛ-УС можуть у подальшому взяти участь у засіданнях наступних  Робочих нарад у «своїх» регіонах.

  Після інформаційної частини - трохи змістовної, історичної.

  МТПЛ працює в Україні вже 25 років. Реалізовано багато важливих міжнародних проектів - грантів (не час і не місце їх перелічувати, див. Інтернет). Останні декілька років Німецька та Українська Секції МТПЛ акцентувала увагу, зокрема, на діяльності судів. Дивись матеріали сайту humanrighs-online.org/en/Ukraine-en/.

  Авторами і виконавцями ідеї системного моніторингу судових процесів є, від України, члени Товариства, фахівці -  юристи Антон та Анастасія Алєксєєви. Так що Німецько - Український Проект, про який йшлося вище, має суттєве підг’рунтя. Виходячи з набутого досвіду, керівництво Проекту орієнтує спостерігачів та волонтерів у 2019 -2020 роках на ретельне фіксування наступних тенденцій (фактів) що, можливо, матимуть місце під час судового процесу:

- тиск (напади) на адвокатів (зокрема, з боку «політичних активістів»);

- невиконання процесуальних  рішень суду (відмова судової охорони звільняти підсудного з «клєтки» для нормальної роботи з адвокатом у залі судових засідань);     

- штучне обмеження участі у процесі свідків;    

- різного роду обмеження права на захист;   

- сторонній тиск на суд;     

- порушення принципу «розумного строку судового процесу» та інші.

   І, насамкінець, трохи про попередні результати моніторингу.

 Не можна стовідсотково стверджувати, що саме постійна присутність представників нашої міжнародної організації сприяла рішенню судів змінити утримання у вигляді арешту на більш м’яке, не пов’язане з триманням під вартою, але…   Ми впевнені, що суддям С.Єжова - колишнього перекладача прем’єр - міністра України, екс-керівників СБУ О.Щоголєва та В.Біка (м.Київ); головного редактора РІА  «Новини України» К. Вишинського (м.Херсон), П.Волкова (м. Запоріжжя), Д.Мастікашевої (м. Дніпро), журналістів Р.Коцаби та В.Муравицького (м. Житомир), запам”ятаються спокійні, коректні спостерігачі від МТПЛ.

ПереглядПричіплений файлРозмір
kyiv.jpg
kyiv.jpg96.27 КБ
Закрити