зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини

23 листопада 2011 р. у Книгарні «Є», в Києві, відбулась зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини у рамках проекту «Європейський досвід». На зустріч завітали представники правозахисних організацій, юристи, адвокати і журналісти. На заході також побували і представники від Міжнародного товариства прав людини – Української секції (МТПЛ-УС).


Томас Хаммарберг -  шведський дипломат та активіст руху за права людини. 1 квітня 2006 був обраний Комісаром Ради Європи з прав людини. Він відомий великою кількістю публікацій із різних питань про права людини, а особливо про права дитини, політику щодо біженців, проблеми меншин, ксенофобії, прав циган, а також міжнародним справам та безпеці. Він також відомий своїми презентаціями і лекціями з прав людини на різноманітних міжурядових та наукових конференціях.


У відвідувачів зустрічі було багато питань до Комісара стосовно його ставлення до досудового обмеження волі, медичного обслуговування у місцях позбавлення волі тощо. Нажаль, на більшість питань Томас Хаммарберг відповідав загальними фразами і  пообіцяв зайнятися цими проблемами під чам наступного візиту до України. Також він зауважив, що всі проблеми, якими переймається українське населення, не є виключно проблемами України. Більшість з них зустрічаються і в інших країнах європейського простору.


Практично у самому кінці зустрічі пролунало питання члена МТПЛ-УС, яке стосувалось ставлення Комісара Ради Європи з прав людини до гучної справи Альгірдаса Палєцкіса – литовського правозахисника і політика, якому в 2011 році було висунуто обвинувачення у зв’язку з його висловлюванням про події січня 1991 року у Вільнюсі, а конкретніше за фразу «як виявилося, свої стріляли у своїх». 


На прохання прокоментувати ситуацію з Альгірдасом Палецкісом, Єврокомісар заявив, що не володіє інформацією щодо данного питання і не може дати компетентної відповіді.


Така відповідь від особи, до компетенції якої якраз і належить це питання багатьох дуже вразила. Виникає питання: а хто, як не він мав володіти інформацією і чому йому відомі окремі судові процеси в Україні, а гучна політична справа проти литовського політика залишилася поза його увагою?


Фото http://igfm.org.ua/fotoalbom/zustr-ch-z-kom-sarom-radi-vropi-z-prav-lyudini-23-listopada-2011-r

Закрити