ДВІ «…ЦІЇ» ІЗ ПРОМІЖКОМ У П’ЯТЬ РОКІВ

     Ну, от і ла’доньки…. Чарівний Травневий Ранок… Новий ПРЕЗ…Ніжно й Весело (просто Усмішкохід  якийсь!) Зустрічається З НАРОДОМ… І ЙДЕ НА «…ЦІЮ, яка «ІНАУГУРАтиста».». «І з якого це дива пан Хаос (ПХ) пустує з приводу поважного заходу»,- запитає Суворий Читач (СЧ). Я пустую… годі! Давайте прикладемо «Увагу Киянина до «Гугла», щоб валідувати термін «інавгурація». «Вікіпеша» люб’язно повідомляє, що «інавгурація» походить з латини і утворена двома термінами: «авгури» - давньоримські жреці та «інаугуро» - ворожити по польоту птахів. Так хто ж після цього пустує?  (Хаос тихо посміхається). 

     Вважаю,  не найцікавішим є питання, хто конкретно (поіменно) запустив «Зе - проект», скільки і кому це коштувало. Такі «Проекти» буквально носяться - просяться у повітрі. Ну, а далі - справа Служби Хаосу. (СХ) має можливість. з надійністю 0.98 уштовхнути у розум (свідомість) Людей адекватну місцю й часу, узяту із Повітря - Хаосу Ідею. Наприклад: … розтрощити СРСР… , … оголосити Країну Незалежною… , …приєднати - пришити Країну до Блоку (ця метода - класика (СХ)… , …організувати  «…ЦІЮ с РЕВО-м-ЛЮ… і т.п.

    «То  що ж Ви, кінець кінцем, хочете?»,- знову волає (СЧ). Хочу, зокрема, зрозуміти, як могло статися, щоб одна й та ж Територія, з одним і тим же поіменним складом населення ( «слабких» заробітчан та відсутність Східної окраїни Країни - тимчасово залишимо поза цими  міркуваннями) з проміжком  у 5 років змогли реалізувати дві такі різні «РЕВОЛЮЦІЇ». Одна (2013 - 14 роки )  йде у Майбутнє (чи в Минуле?) Алеєю Полеглих Героїв. Інша закінчилась благополучно, зовсім нещодавно усміхненою Інавгурацією та, хіба що, Президентським розгоном Верховної Ради (Знай, мовляв, Наших! ).

     Вже скільки разів завчали Світу, що ІСТОРІЯ нікого нічому не навчала й не навчає ( крім дисципліни «історія»). Це Вам не підручник з Електротехніки чи Хімії, ознайомившись з якими, навіть побіжно, можна полагодити бабусину електропраску, свій Комп та, навіть … зварити щось на кшталт наркотика. (Ну, не навчимося, то додаємо щось, можливо,  корисне).   Джерела Історії - це розпитування, упізнавання, установлення та добування знань. ( Вікі). У цьому сенсі запитаємо себе: Хто ж Вони «…ЦІЇ - Творці», сприйняті очами й вухами Особи, що Проходить Повз, Не Беручи Участі У  Подіях (ОПП НБУ УП). Зайдемо, на хвилину, до подій, що відбулися раніше.

     «… ЦІЯ - яскраво -  помаранчева»  (природно, трохи РЕВО-лю). 2004-й, пустішає (МН) (Майдан Незал.).Закінчилися Чудові Молодіжні Дні й Ночі. Музика, Пісні, Братання - Спілкування. Десь там, у да’лечі - бурмотіння Політиків про Своє. Прохожу Повз Трьох Хлопців, що збирають з бруківки (МН) свої скромні пожитки у «змучені»  сонцем та вітром рюкзаки. (Цього разу бруківка (МН) залишається незайманою). Один з Хлопців: - «Как жалко, что все такбыстро разъехались. Куда ж нам теперь податься?» (Переклад з Офіційної  Робочої Мови ООН №5 на Українську мову): -«Шкода, що всі так швидко роз’їхалися. Куди ж нам тепер податися?». Це Революціонери - Туристи.

     «… ЦІЯ - ТЕМНА ЗЛЕ’ГКА», від Кіптяви Постійних Пожеж (КПП). Горіло все. Шини, Автомашини, «Профсоюзи» (Рев. Сленг від  «Будинку Профспілок»)…. Пристрасті теж палали. Коли вичерпувалися горючі матеріали та емоції на Хрещатику, їхали «вогнити» дачі - палаци членів  «Банди - Геть!» під Київ та у Регіони. Хто ж Вони, ентузіасти цієї, дещо іншої  РЕВО - ЦІЇ. Декілька легких «мазків - вражень»  від «пензля» «ОПП НБУ УП».

        Намагаюсь пройти від столичного Універмагу до (МН). На Посту зупиняє «Могутній Торс». «Куди?». За поясом у (МТ) уставлено  «напоготів» 3 (три) палиці. Беручи до уваги,  мабуть,  мій похилий вік та невиразний лепет, (МТ) дозволяє рух. Не втримався та виключно в межах «добування знань задля Історії», запитую: «Пробачте, а навіщо Вам аж три! Палиці?».  (МТ) посміхнувся й відповів,- «Хай буде’».

     Мазок другий. Пізній Вечір. Гірка біля стадіону Динамо у відсвітах шинних вогнищ. Бабуся «пізнього віку» готує «Коктейлі Молотова» (КМ). З радісно - хижим обличчям,  Вона розливає 95-й з приватних різномастих гуманітарних каністр  у однакові пластикові «буратинові» пляшки. Ціль бомбометання (КМ) знаходиться поблизу. Це -  за нацпоходженням, віросповіданню та, в більшості, за віком - Бабусини онуки, -  СОЛДАТИ, які отримали НАКАЗ! Не пускати Демонстрантів до будівель Кабміну та ВРУ.

      Мазок третій. Як пояснили мені знайомі клієнти з Центру Гум. Доп. Для Безхатченків, треба… орієнтуватися! Тим, Хто Стоїть  На Майдані, добре платять, але … поганенько годують. У «АНТИМАЙДАНЩИКІВ», що знаходяться на 300 - 400 м. вище, біля ВРУ - ситуація навпаки. «Так ми … поєднуємо…!»,- регочать молоді  «безпринципники». (Ну, чи  це не робота «Служби Хаосу» ? ).

      Іще маленький штришок  (ОПП НБУ УП) до загальної картини. Гучний від потужних підсилювачів, голос Майбутнього Міністра Культури благає: - «ДРУЗІ! Біля Консерваторії бруківки запасено вже достатньо, а от біля Філармонії зовсім немає. А завтра передбачається важкий день!». Схоже на дурній жарт, але я, (ПХ), чув це у свої вуха. Не чекав зустрітися з  таким «історичним перпендикуляром»: - «Булыжник - оружие пролетариата» (Булижник - зброя пролетаріату) Переклад з ОРМ ООН №5 на Українську Мову (УМ). Це ж знав та бачив кожний радянський піонер. Вже більше як 90 років створена відома скульптура. І ось, на тобі,  повернулися…

Закрити